Jak przygotować się do ślubu? Garść cennych porad od fotografa

Wiadomo już, że nie można zaplanować swojego ślubu w 100%, ale każda przyszła Para Młoda robi wszystko, by zapanować nad tym, nad czym się tylko da. Zapewne i Wy, będąc w ferworze przygotowań, zastanawiacie się co jeszcze zrobić, aby wypaść jak najlepiej. Jak wiele jest Par Młodych, tak wiele może być powodów do stresu. Niemniej dla dużej części nowożeńców wyzwaniem bywa zapanowanie nad emocjami przed obiektywem. Nie każdy czuje się komfortowo podczas nagrywania lub robienia zdjęć. To całkowicie zrozumiałe, ale warto wcześniej pomyśleć o tym, co zrobić, by dobrze wypaść na zdjęciach oraz ukryć skrępowanie przed „byciem na wizji”. Jak więc przygotować się do ślubu? Oto kilka cennych porad!

Jak przygotować się do ślubu- Wypoczynek, relaks i jeszcze raz SEN!

Pewnie zastanawiacie się teraz, co ma piernik do wiatraka, a dokładniej, jaki związek ma powyższy podtytuł z tym, jak wypadniecie na zdjęciach i filmikach z wesela. Musicie jednak wiedzieć, że sen i wypoczynek mają naprawdę niemały wpływ na to, jaki efekt uda się wypracować fotografowi. Co to znaczy w praktyce? Jeżeli będziecie zmęczeni i niewyspani, nie da się tego w żaden sposób ukryć. I o ile bladą cerę można zatuszować odrobiną pudru, w przypadku zaczerwienionych oczu, senności i rozdrażnienie nie pomoże ani dobry makijaż, ani program graficzny. Przed ślubem postawcie więc na regenerację i porządnie się wyśpijcie. Kiedy będziecie wypoczęci, z pewnością lepiej wypadniecie na zdjęciach i na pewni będziecie się lepiej czuć!

Przygotowania do ślubu- Trzy razy „nie” dla sztucznego pozowania

Jak przestać się stresować faktem, że jest się na celowniku fotografa i kamerzysty? Po prostu o nich zapomnieć. Nie myślcie o tym, że jesteście fotografowani i nagrywani. Zachowujcie się naturalnie. Skupcie się na sobie i swoich emocjach. Nie musicie pozować za każdym razem, gdy zobaczycie, że obiektyw jest skierowany w Waszą stronę. Ba, nawet lepiej nie przybierajcie żadnych póz. Fotograf doskonale wie, jak zamknąć w kadrze chwile, które są warte utrwalenia. Jego wprawne oko wychwyci właściwy moment – wzruszenia, szczęścia, ekscytacji… Po prostu mu zaufajcie, a efekt z pewnością Was zadowoli.

Przygotowania w domu, kościół i sala weselna – o czym warto pamiętać?

Wszyscy wiemy, że wyjątkowe śluby tworzą wyjątkowe Pary i ich bliscy. Nie da się jednak ukryć, że magię kreują też miejsca. Co w tym przypadku może poradzić fotograf?

Jak przygotować się do ślubu- DOM:

  • Jeżeli chcecie mieć krótki reportaż z przygotowań, dobrze zastanówcie się nad wyborem pomieszczenia, w którym będziecie się ubierać. O ile to możliwe, wybierzcie pokój, który jest najlepiej doświetlony. Wynieście z niego zbędne przedmioty i ozdoby. Im mniej bibelotów na półkach, tym lepsze tło do zdjęć.
  • Podczas błogosławieństwa ustawcie się twarzą do źródła światła (okna, balkonu). Dzięki temu Wasze zdjęcia nie będą prześwietlone.

Przygotowania do ślubu- KOŚCIÓŁ:

  • Poproście Gości, by zajmowali przednie ławki w kościele. W ten sposób unikniecie efektu pustego wnętrza na zdjęciach.
  • Idąc do ołtarza, nie spieszcie się. Nie patrzcie też pod nogi ani nie szukajcie wzrokiem Gości. Wasi świadkowie niech idą o krok za Wami.
  • Zadbajcie o to, by krzesła świadków, były ustawione w kształcie litery V. Dzięki temu fotograf złapie lepsze kadry przy robieniu Wam zdjęć z tyłu i z boku.
  • Podczas przysięgi koniecznie patrzcie sobie w oczy, a nie na księdza!

Przygotowania do wesela- SALA WESELNA:

  • Po przyjeździe na salę zaczekajcie na fotografa i kamerzystę. Jeśli wejdziecie sami, nie będziecie mieli zdjęć z tej części wesela.
  • Pierwszy taniec zatańczcie sami. Uprzedźcie orkiestrę lub DJ-a, by nie zwoływał Gości do kółka. Dzięki temu żaden Wasz krok nie umknie fotografowi.
  • Przy oczepinach zrezygnujcie z tworzenia kółek również dla panien i kawalerów. Jeśli staną w rzędzie za Wami, mają większe szanse na szybki ożenek. W takim układzie fotograf ma też więcej możliwości na zrobienie wyjątkowych zdjęć.

Powyższe wskazówki to zaledwie część, z tego, co chcielibyśmy Wam przekazać. Dlatego, jeśli zdecydujecie się na współpracę z nami, otrzymacie BONUS w formie przygotowanego przez nas poradnika przedślubnego. A jeśli jesteście ciekawi, o czym warto poinformować Gości tuż przed uroczystością, wypatrujcie kolejnego wpisu!

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *