Wesele w Gutowie | Agata i Jacek

Cześć! Z przyjemnością publikujemy kolejny obszerny materiał, tym razem naszpikowany emocjami i fajnymi momentami reportaż ślubny i sesję plenerową Agaty i Jacka, którzy znali już wcześniej moje prace z realizacji ślubnej brata Jacka- Piotra i Gosi. Okoliczności dnia ślubu bohaterów tego wpisu dopisały w 100 %. Piękna pogoda, pomoc przyjaciół w przygotowaniach, uśmiechnięci goście, ładne światło w kościele i przepiękne miejsce przyjęcia- wesele w Gutowie z życzeniami na zamkowym dziedzińcu. Wisienką na torcie jest romantyczna sesja plenerowa w kolorach jesieni.

Przygotowania do wesela w Gutowie

Jak pisałem we wstępie Jacka poznałem już wcześniej, na weselu jego brata. Dał się zapamiętać jako spokojny, wyważony człowiek, którego raczej ciężko wyprowadzić z równowagi- podziwiam:) Charakter Agaty wydaje się idealnym uzupełnieniem do osobowości Jacka- konkretna, wiedząca czego chce, poukładana, uśmiechnięta i zaradna- żona idealna :D.  Naprawdę jestem szczęśliwy, że mogę pracować z tak różnymi ludźmi, gdzie każdy mi czymś imponuje, inspiruje i uczy. Może zabrzmi to bardzo górnolotnie ale obserwuję Was i staram się czerpać te dobre rzeczy i rozwijać, również mentalnie.

Przygotowania do ślubu odbywały się w komnatach Zamku w Gutowie w towarzystwie rodziny i przyjaciół Pary Młodej, co było świetnym pomysłem. Luźna atmosfera i spontaniczność sprzyja powstawaniu pięknych ślubnych historii i tak było również tutaj. Jacek paradujący bez koszuli i oklaskujące go dziewczyny, szklaneczka whisky, kieliszek szampana i masa uśmiechu. Choć nie bardzo przepadam za fotografowaniem w muzealnych klimatach, Zamek Jesionowy Dwór w Gutowie znam bardzo dobrze i zawsze miło mi się tutaj robi zdjęcia;) Tak było i tym razem.

Ceremonia ślubna i wesele w Gutowie

Z zamku w Gutowie odświętnie ubrana Para Młoda (w sumie to jeszcze wtedy narzeczeni;)) udali się do domu rodzinnego Agaty, gdzie otrzymali od rodziców błogosławieństwo. Następnie krótki przejazd do kościoła i nastąpił jeden z najważniejszych momentów tego dnia- ceremonia ślubu.

Tutaj znowu miałem szczęście bo wszystko zagrało- klimatyczny kościół, piękne światło, subtelny ale przepiękny wystrój, uśmiechnięci Młodzi, sympatyczny, przychylny fotografowi ksiądz. Mimo, że ceremonia jest dla mnie chyba najbardziej stresującym momentem z dnia ślubu to chyba również jednym z ulubionych- lubię ten spokój, lekkie napięcie i momenty które się wtedy dzieją. Tą niesamowitą magię spojrzeń, poruszającą iskierkę, a czasami łzę wzruszenia.

Mimo, iż każda ceremonia wygląda podobnie zawsze wyróżniają je właśnie momenty dostarczane przez Pary Młode i ich gości.

Zamek Gutów- wesele w Gutowie

Po przyjeździe nowo upieczonej Pary Młodej do zamku w Gutowie miały miejsce życzenia na dziedzińcu. Takie rozwiązanie jest doskonałym pomysłem, jeśli przy restauracji w której odbywają się wesela jest reprezentatywna przestrzeń umożliwiająca złożenie życzeń na powietrzu. Dodatkowo gościom serwowane były przystawki i lampki z szampanem, a dopełnieniem świetnego klimatu była muzyka na żywo grana przez zawodowych muzyków. Jeszcze tylko zdjęcie grupowe na schodach zamku i można zaczynać imprezę:)

Przyjęcie otworzył wspaniały pierwszy taniec w chmurach przy wyjątkowym, niespotykanym utworze „Waltz of hope” i pięknej choreografii. Wesele w Gutowie przebiegało jak cały ten dzień w bardzo fajnej, przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze. Gościem specjalnym na weselu Agaty i Jacka była Katarzyna Zawada, wspaniała wokalistka śpiewająca m. in. piosenki Anny German- napisać, że się miało ciarki to jak nic nie napisać…

Bardzo miła ze strony Pary Młodej była pamięć o najważniejszych osobach na weselu- świadkach, rodzicach i rodzicach chrzestnych. Każda z tych osób została uhonorowana upominkiem i całusem od Agaty i Jacka. Niby drobiazg ale jak bardzo wartościowy, nie zdarza się to często. Brawa dla Was!

Chciałem bardzo bardzo podziękować Agacie i Jackowi za miłą współpracę i zaufanie. Już kiedyś pisałem, że lubię kiedy Pary wiedzą czego chcą a jednocześnie ufają naszym umiejętnościom i szanują postrzeganie i wrażliwość fotografa. Tacy właśnie byli bohaterowie dzisiejszego wpisu:) Historia z wesela Agaty i Jacka zakończona została sesją plenerową, która stanowi idealne dopełnienie tego reportażu. Miłego oglądania! 🙂

Więcej pięknych materiałów do obejrzenia na naszej stronie w dziale ślubne historie. Zapraszamy!

Gutów
zdjęcia w Gutowie
ślub w Gutowie
zamek w Gutowie
wesele w Gutowie
wesele na zamku w Gutowie
Jesionowy Dwór Gutów
zamek Gutów
Jesionowy Dwór

Jedna myśl na temat “Wesele w Gutowie | Agata i Jacek”

    Świetne zdjęcia

    Ania P.
    Super reportaż i plener. Fajne miejsce, fajna para, bardzo fajne kadry i oddanie emocji. Fotografia ślubna na najwyższym poziomie i do tego super opis:) pozdrawiam
    Dodane: 2019-09-27
    Pozytywnie zweryfikowany komentarz
Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *