Zimne ognie na weselu- jak to dobrze zorganizować?

Zimne ognie na weselu są w ostatnim czasie niewątpliwie jedną z bardziej popularnych i niewątpliwie bardzo „fotogenicznych” atrakcji dla Pary Młodej i gości. Niestety często są one organizowane w niewłaściwy sposób, co wprowadza sporo zamieszania, rozwleka się w czasie i nie ma uroku, jaki mogłyby mieć przy dobrej organizacji.

Widziałem naprawdę sporo niewypałów, dlatego postanowiłem przygotować dla Was ten poradnik bo poprawnie zorganizowane zimne ognie na weselu potrafią być fajnym urozmaiceniem imprezy i wspaniałą pamiątką w postaci zdjęć.

Zimne ognie na weselu- od czego zacząć?

Dlaczego zimne ognie cieszą się taką popularnością? Moim zdaniem jest to fajne, eleganckie a przy tym niedrogie urozmaicenie wesela i nie wiem jak Wam, ale mnie zimne ognie kojarzą się z dzieciństwem i pewną beztroską, czymś naprawdę fajnym, może dlatego mam do nich taki sentyment:) Jeśli na Waszym weselu będzie więcej osób mających podobne wspomnienia, pomysł z ogniami na pewno się spodoba! Przy wielu zaletach jakie posiada ta atrakcja, trzeba pamiętać o odpowiedniej organizacji, unikniemy przy tym niepotrzebnego chaosu, straty czasu i nerwów.

Wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji kiedy bez uzgodnienia ze mną goście zostali poproszeni przez zespół weselny o wyjście na zewnątrz, ognie zostały odpalone bez wcześniejszego ustawienia, bez organizacji i wyszło to naprawdę średnio. Co więc zrobić aby zimne ognie na weselu były zorganizowane w prawidłowy sposób?

 1. Zadbajcie o odpowiedniej długości zimne ognie. Tak naprawdę moim zdaniem im dłuższe tym lepsze, ale absolutne minimum to 40 cm.
 2. Zadbajcie o odpowiednią liczbę zapalniczek. Moim zdaniem optymalna ilość to jedna zapalniczka na 6-8 osób.
 3. Zadbajcie o to, aby atrakcja odbyła się o odpowiedniej godzinie. Moim zdaniem idealna pora to taki czas, kiedy niebo jest ciemno granatowe, kilka minut przed nastaniem ciemności. Mam świadomość tego, że czasami ciężko jest utrafić akurat w taką porę (a trwa ona ok. 10 – 15 minut) ze względu na wydawanie posiłków na sali i blok muzyczny, który akurat jest grany ale zawsze warto spróbować. Jeśli nie da się tego zrobić w taki sposób jak opisałem wyżej, zimne ognie można „odpalić” w nocy przy całkowitej ciemności.
 4. Zadbajcie o to, aby zimne ognie zostały dobrze zapowiedziane przez zespół lub dj. Aby uniknąć chaosu i niepotrzebnej straty czasu atrakcja powinna być dobrze i szczegółowo zapowiedziana przez zespół. Koordynacją i kontaktem z zespołem powinien się zająć Wasz fotograf, który musi precyzyjnie przekazać jak chciałby aby zimne ognie były zapowiedziane. Moim zdaniem informacje jakie powinny być przekazane gościom to: co to będzie za atrakcja, którędy mają wyjść z sali, kto będzie rozdawał zimne ognie, jak goście mają się ustawić (ewentualnie informacja o tym, że dalej gośćmi pokieruje fotograf) i bardzo ważna informacja aby nie odpalać zimnych ogni póki fotograf nie da do tego sygnału.
 5. Uzgodnienie z fotografem. Poproście fotografa aby to on zajął się koordynacją tej atrakcji, tylko wtedy efekt będzie odpowiedni bo będzie przeprowadzony wg wizji fotografa. Osoba fotografująca na Waszym weselu powinna najlepiej wiedzieć jak ma to wyglądać, gdzie się odbyć i o której godzinie dlatego wszystkie ustalenia zróbcie przy udziale fotografa.

To są punkty o których musicie pamiętać Wy, resztą zajmie się Wasz fotograf. Po wyjściu z sali gości można ustawić na kilka sposobów, ale najpopularniejszym jest szpaler z gości (tunel), którym będzie przechodzić Para Młoda.

Kiedy szpaler będzie już ustawiony i Nowożeńcy gotowi na końcu tunelu, można wydać komunikat o odpaleniu ogni. Kiedy wszystkie ognie będą już odpalone i zapanuje wspaniały klimat, Para Młoda może powoli iść tunelem w stronę fotografa, robiąc przystanki na gorące pocałunki, przytulaski i okazywanie sobie czułości;)

Jeśli jest taka możliwość atrakcja może się odbyć przy muzyce i Para Młoda może jeszcze raz zatańczyć swój pierwszy taniec lub pobujać się w rytm melodii, goście mogą im towarzyszyć kołysząc się na boki, wyjdzie to szczególnie fajnie na filmie.

Jeśli ilość gości na weselu nie jest zbyt duża (do 60 – 70 osób) mogą oni ustawić się po bokach Pary Młodej (mniej więcej po równo aby Młodzi byli w środku) i można wtedy zrobić ciekawe zdjęcie grupowe przy oświetleniu zimnych ogni.

zimne ognie na weselu- organizacja

Kiedy jeszcze można wykorzystać zimne ognie na weselu?

Sytuacja opisana powyżej, czyli zaplanowane zdjęcia z gośćmi nie jest jedyną, w której można wykorzystać zimne ognie na weselu. Istnieje jeszcze kilka innych zastosowań o których chciałbym Wam krótko napisać.

 1. Jeśli obsługa sali się zgodzi, zimne ognie można wykorzystać podczas pierwszego tańca Pary Młodej. Należy wtedy zadbać o odpowiednią organizację, rozdanie gościom ogni i komunikację z dj lub zespołem. Zimne ognie mogą być wtedy ułożone przy zastawie gości jako upominek z krótką informacją jak należy je wykorzystać. Taka atrakcja sprawdzi się raczej w wolnych tańcach, opartych na przytuleniu i emocjach, kiedy goście będą mogli zrobić wokół Pary Młodej kółko (pamiętajcie o zostawieniu miejsca dla fotografa i kamerzysty, nie może to być zbyt małe koło). W momencie kiedy macie zaawansowaną choreografię moim zdaniem lepiej odpuścić bo goście nie będą mogli się zbliżyć na tyle, żeby Was oświetlić. Ostatnia kwestia o której należy pamiętać to zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. Żeby wydobyć pożądany efekt najlepiej jest zminimalizować ilość światła ale to już jest kwestia, którą musi uzgodnić Wasz fotograf z zespołem (lub dj) i salą bo każda sala jest inaczej oświetlona, zespoły i dj też mają przeróżne oświetlenia także to można uzgodnić dopiero będąc na sali.
 2. Jeśli wesele jest w miesiącach, kiedy dość wcześnie robi się ciemno i przywitanie Pary Młodej następuje o zmroku, zimne ognie mogą posłużyć jako przywitanie Młodych. Można wtedy ustawić szpaler z gości na zewnątrz sali, odpalić ognie w momencie podjazdu Pary Młodej i zaprosić Ich do przejścia szpalerem na salę. Również tutaj należy wziąć pod uwagę wszystkie wcześniejsze rady jak to dobrze zorganizować czyli odpowiednią ilość zapalniczek, komunikację itp.
wesele zimne ognie

Jak widzicie naprawdę niewiele potrzeba aby zimne ognie na weselu zostały przeprowadzone w sposób niemal idealny stając się wspaniałą atrakcją weselną. Oczywiście zawsze pozostaje ryzyko jakiejś niewielkiej wpadki ale przy dobrej organizacji jest ono zminimalizowane i będziecie mogli cieszyć się później pamiątką w postaci klimatycznych, magicznych zdjęć i filmu, a sam moment będzie zapamiętany przez gości na długo. Mam nadzieję, że powyższy artykuł okaże się dla Was pomocny, jeśli tak podzielcie się nim ze znajomymi.

Zapraszam również do przeczytania innych naszych wpisów np. Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego? czy Wesele z dziećmi czy bez?

2 myśli na temat “Zimne ognie na weselu- jak to dobrze zorganizować?”

  Świetny i potrzebny wpis!

  Kaśka
  Lubię czytać Wasze wpisy bo w fajny sposób opowiadacie o branży ślubnej i faktycznie zimne ognie na weselu są super atrakcją. Życzę dalszych sukcesów!
  Dodane: 2019-08-27
  Pozytywnie zweryfikowany komentarz

  Długie zimne ognie

  Długie zimne ognie SklepFajerwerki.pl
  Długie zimne ognie to piekna atrakcja wieczoru podczas wesela. Pieknie wygląda na zdjęciach
  Dodane: 2020-03-24
  Pozytywnie zweryfikowany komentarz
Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *