Kolorowe dekoracje ślubne- wesele w kolorze

Mnóstwo jest elementów mających wpływ na to jak będzie wyglądało przyjęcie weselne, jaki będzie miało charakter i jak zapisze się w pamięci zarówno gości jak i pary młodej. Nie da się ukryć, że kolor to jeden z tych ważniejszych detali. Równie ważny jak kolor sukienki, garnituru i samochodu jest kolor dekoracji ślubnych. Biel, zieleń, pudrowy róż, złoto – barwy, które najczęściej pojawiają się w ślubnych dekoracjach. W moim odczuciu wybierane zachowawczo i z myślą, że jest to bardziej bezpieczna i elegancka opcja. Jak powinny wyglądać i czym charakteryzować się kolorowe dekoracje ślubne? Odpowiedzi na te pytania udzieli w poniższym tekście Magda Bielecka- dekoratorka, florystka, dziewczyna o wyjątkowym wyczuciu smaku i nietuzinkowym guście, właścicielka pracowni florystycznej Dekorka w Kaliszu. Pod tekstem natomiast obszerna galeria zdjęć i inspiracji z kolorowych dekoracji ślubnych i bukietów ślubnych w kolorze, których autorką jest właśnie Magda. Zapraszamy!

Dlaczego warto wykorzystać kolorowe dekoracje ślubne?

Nie ulega wątpliwości, że wybór kolorystyki podyktowany może być wyglądem sali weselnej czy porą roku, ale czasem warto uciec od schematów i typowych wyborów, zaryzykować i przekonać się, że było warto. Są realizacje, które pokazują, że złamanie typowej ślubnej estetyki pozwala osiągnąć piękne rezultaty. Mamy odważne pary, które stawiają na luz i energię, łamią konwenanse i pozytywnie zaskakują swoich gości. Istnieją obecnie w sektorze ślubnym takie możliwości i taki wybór, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. Chcecie aby Wasz ślub był wyjątkowy, niepospolity, nieszablonowy, inny niż większość, tryskający optymizmem i radością? Zdecydujcie się na kolorowe dekoracje ślubne- wesele w kolorze!

Szczególnie wiosną i latem warto wykorzystać to co daje nam natura i się nią zainspirować. Feria barw i kolorów, która nas otacza jest tak doskonała, że moim zdaniem warto przenieść ją do wnętrz sal weselnych i cieszyć się nią w najważniejszych momentach życia. Poza tym ilość dostępnych roślin i ich gama kolorystyczna jak również mnogość dodatków jest dzisiaj tak ogromna, że od wyboru może zakręcić się w głowie. Dlaczego więc się ograniczać?

Wesele w kolorze- jak to wygląda?

Ślub i wesele to wydarzenia do których przygotowujecie się najczęściej przez kilkanaście miesięcy. Macie swoje marzenia, inspiracje, oczekiwania. Chcecie ten dzień stworzyć i zapamiętać jak najlepiej. Zastanawiacie się jakie emocje Was dosięgną. Pamiętajcie, że to co wybieracie – czy to zespół, fotograf czy dekoracje- ma Wam ten dzień „zrobić”. Ma być radośnie, energetycznie, lekko.

Przeczytałam niedawno, że multikolor w dekoracjach wywołuje pozytywne i wyjątkowe emocje, poprawia nastrój i wywołuje uśmiech na twarzy. Do tego para młoda z którą miałam przyjemność współpracować i która natchnęła mnie do napisania tego artykułu potwierdziła, że kolorowa dekoracja (jakby wycięta z letniej łąki) zrobiła ogromne wrażenie i rozluźniła atmosferę. Czy nie tego chcemy doznać na własnym weselu?

Jeżeli wybierzecie salę w sielskich lub lekko rustykalnych klimatach, to kolorowe dekoracje ślubne wpiszą się jak ulał. W plenerowych okolicznościach kolorowe szaleństwo również będzie dobrym wyborem. A jeśli marzycie o kolorach a boicie się lub macie wątpliwości czy to będzie dobrze wyglądać w eleganckich wnętrzach, pozwólcie się zainspirować osobie, którą wybierzecie i której będziecie mogli zaufać.

Czy kolorowe dekoracje ślubne pasują wszędzie?

Pamiętajcie, że eleganckie wnętrza nie przekreślają marzeń o kolorowym weselu. Białe czy szare ściany, białe obrusy to cudowne tło dla barwnych kompozycji, które mogą być podane w równie eleganckiej formie. Zwróćcie uwagę również na to, że kolor to nie tylko kwiaty, ale i obrusy, świece, szkło, wstążki, serwetki, balony i wszystkie inne dodatki ślubne.

Kolorowy bukiet ślubny na pewno nie pozostanie niezauważony, zrobi wrażenie i doda charakteru właścicielce. Biały prosty tort ubrany w kolorowe kwiaty stanie się wyjątkowy. Kolorowa dekoracja w kościele? W małym drewnianym doda blasku, a duży i murowany ociepli.

Obawy? Oczywiście, że mogą i mają prawo się pojawić. Ale jeśli feria barw Was nie przekonuje postawcie na dwa lub trzy kolory lub różne odcienie jednego, na pastele lub na kolor, który lubicie. Pewne natomiast jest, że elementy dekoracyjne w żywych i nasyconych barwach sprawią, że Wasz ślub i wesele zostaną zapamiętane przez gości jako nieprzeciętne i kreatywne.

Moja rada? Nie róbcie niczego na siłę. Nie dokonujcie wyborów wbrew sobie. Dajcie sobie pomóc. Bądźcie odważni. Zagrajcie w kolory 🙂

Więcej o branży ślubnej poczytacie w innych wpisach na naszym blogu. Zapraszamy!

kolorowe dekoracje ślubne
kolorowy bukiet ślubny
wesele w kolorze
tort z kwiatami
dekoracje ślubne w kolorze
kolorowe kwiaty na ślubie
bukiet ślubny z kolorowych kwiatów
kolorowe kwiaty na wesele
dekoracje ślubne
kolorowe kwiaty na ślub i wesele
chabry na ślub