Niezbędnik Panny Młodej — co musisz ze sobą wziąć na przyjęcie weselne?

Wesele, jak każda większa uroczystość, wymaga dokładnego zaplanowania. Duża część przygotowań już na pewno za Tobą i teraz czekasz na wymarzony dzień ślubu. Pamiętaj jednak, że w czasie przyjęcia wiele rzeczy może się zdarzyć. Warto być przygotowaną na każdą ewentualność i wziąć ze sobą kilka przydatnych drobiazgów, które podczas wesela uratują Cię z opresji. Spakuj je na kilka dni przed ślubem i postaw w widocznym miejscu, żeby o nich nie zapomnieć.

1. Artykuły higieniczne

Absolutnie podstawową rzeczą, jaką musisz spakować do swojej kosmetyczki, są chusteczki. Weź ze sobą te zwykłe higieniczne oraz nawilżane. Wzruszenia na weselu nie są niczym niezwykłym, miej przy sobie chusteczki, dzięki którym wytrzesz łzy. Z kolei chusteczki nawilżane pozwolą Ci szybko odświeżyć się w toalecie. Jeśli dzień Twojego wesela wypada wtedy, gdy menstruacja, koniecznie weź ze sobą wkładki, tampony i podpaski. W przypadku nocowania w hotelu, spakuj także przybory takie jak szczoteczka do zębów i płyn do demakijażu.

2. Nici, agrafki i igły

Brzmi jak małe pogotowanie krawieckie? W gruncie rzeczy potrzebujesz tylko kilku agrafek, igły i nici w kolorach sukni i garnituru Pana Młodego. Podczas tańca czy wysiadania z samochodu możesz o coś zahaczyć i rozerwać na przykład fragment rękawa. Dzięki tym akcesoriom szybko zażegnasz problem.

3. Kosmetyki

Niezbędnym kosmetykiem jest puder, dzięki któremu poprawisz makijaż po rodzinnych całusach i łzach wzruszenia. Do kosmetyczki spakuj również wodę toaletową, szminkę bądź błyszczyk, tusz do rzęs oraz korektor pod oczy, który rozświetli Twoje spojrzenie nawet po kilku godzinach weselnych zabaw. Makijaże zrobione przez profesjonalne makijażystki są zazwyczaj bardzo trwałe, ale nie zaszkodzi mieć w pogotowiu kilku kosmetyków.

4. Zapasowe ubranie i buty

Nie każda Panna Młoda chce się przebrać podczas wesela. Niemniej jednak warto, żebyś miała przy sobie zapasową sukienkę oraz wygodną parę butów. Na wypadek zabrudzeń na sukience albo otarć na skórze awaryjna odzież na pewno się przyda, a Ty będziesz mogła dalej cieszyć się swoim przyjęciem. Pamiętaj, że piękny wygląd to jedno, ale powinnaś również zadbać o swój komfort. Koniecznie spakuj do torby dodatkowe pończochy bądź rajstopy.

5. Gumy do żucia lub miętowe pastylki

W czasie wesela będziesz pełnić rolę gospodyni. Chcesz podczas każdej rozmowy z krewnymi i znajomymi czuć się świeżo. Miej przy sobie gumy do żucia, cukierki lodowe bądź miętowe pastylki. Tej nocy zastąpią one pastę do zębów i dadzą Ci uczucie przyjemnej świeżości.

6. Akcesoria do włosów

Weselna fryzura jest zrobiona tak, by bez problemu wytrzymała kilkanaście godzin. Jednak czasami zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, na które trzeba się przygotować. Weź ze sobą spinki, szczotkę oraz lakier do włosów. W każdej chwili będziesz mogła poprawić fryzurę, jeśli będzie taka potrzeba.

7. Apteczka

Ból głowy, zębów, żołądka — to wszystko może przytrafić się Tobie bądź Twoim najbliższym. W końcu stres robi swoje i czasami powoduje napady bólu. Nietrudno też o drobne wypadki, takie jak skaleczenia czy otarcia. Zabierz ze sobą podręczną apteczkę z środkami przeciwbólowymi, plastrami i bandażami. Jeśli musisz regularnie zażywać leki, również pamiętaj o ich spakowaniu.

Czy jesteś już gotowa? Nie da się przewidzieć każdej sytuacji, ale postaraj się pomyśleć, co jeszcze może przydać Ci się podczas Twojego wesela. Pamiętaj, że lepiej wcześniej się przygotować, niż później, w czasie uroczystości, martwić się i stresować. To Twój dzień, bądź najszczęśliwszą kobietą na świecie!