Pierwszy taniec- jak się przygotować?

Tradycyjnie, tuż po złożeniu życzeń i wspólnym zjedzeniu obiadu, pierwszy taniec Pary Młodej otwiera weselną zabawę. Tych kilka minut to jednocześnie często najbardziej stresujący moment, którego obawiają się przyszli małżonkowie. Stres związany z tańcem jest oczywisty — wszyscy goście wpatrują się tylko w nas, a więc obawiamy się pomyłek i tego, jak wpadniemy. Obserwowaliśmy już dziesiątki wesel i mamy dla Was kilka podpowiedzi, co zrobić, by taniec był udany i zapamiętany jako miłe wspomnienie.

Dlaczego pierwszy taniec jest taki ważny?

Pierwszy taniec jest oficjalnym rozpoczęciem uroczystości weselnej. To właśnie poprzez niego Młoda Para daje znać swoim gościom, że pora na dobrą zabawę. Jednak nie tylko dlatego stanowi jeden z najważniejszych punktów przyjęcia. Pierwszy taniec ma swoją symbolikę. Po pierwsze, Pan Młody prosi swoją żonę do tańca, a ona zgadzając się, daje mu znać, że chce spędzić z nim resztę życia. Ten moment symbolizuje więc wspólny krok w przyszłość.

pierwszy taniec
pierwszy taniec- co wybrać?

Jak przygotować się do pierwszego tańca- Jaki rodzaj tańca wybrać?

Pierwszy dylemat, z jakim muszą zmierzyć się narzeczeni, to wybór rodzaju tańca. Niegdyś tańczono wyłącznie standardowe, takie jak walc angielski lub walc wiedeński. Te klasyczne tańce nadal są popularne. Zdecydujecie się na nie, jeśli zależy Wam na romantyzmie i elegancji.

Coraz bardziej modne są tańce latynoamerykańskie. Już nikogo nie dziwi rumba czy salsa na weselu. To propozycja dla Pary Młodej, która jest pewna swoich umiejętności tanecznych oraz kondycji. Stanowi świetne rozpoczęcie wesela, bo tańce te są niezwykle rytmiczne.

Odważniejsze pary mogą zdecydować się na z góry ułożone choreografie, na przykład zainspirowane filmem Dirty Dancing. Taka opcja z pewnością będzie efektowna i zachwyci gości, jednak musicie pamiętać, że będzie od Was wymagała sporego nakładu pracy i to na wiele miesięcy przed weselem. Zapamiętanie wszystkich kroków i wyuczenie figur to czasochłonne zadanie. Choreografia może być również zabawna. To dobry sposób, by rozśmieszyć bliskich, a jednocześnie samemu mniej się stresować.

Podczas wyboru tańca weźcie pod uwagę, czy Wasza kondycja pozwoli go zatańczyć oraz czy piosenka, o której marzycie, będzie do niego pasowała. Warto także pomyśleć o stroju Panny Młodej. Wbrew pozorom suknia ma znaczenie. Te dłuższe, z trenami, wieloma warstwami tiulu uniemożliwiają swobodne poruszanie się. Oczywiście Panna Młoda może mieć sukienkę na zmianę, ale przyjęło się, że pierwszy taniec tańczy w sukni, w której poszła do ślubu.

jaki utwór na pierwszy taniec?

Pierwszy taniec- Czy warto iść na kurs taneczny?

Jeśli zależy Wam, by jak najlepiej wypaść, ale jednocześnie nie jesteście pewni swoich umiejętności, pomyślcie o kursie tańca. Obecnie niemal wszystkie większe szkoły taneczne mają takie kursy w swojej ofercie. Najczęściej obejmują one kilka indywidualnych lekcji, które pomogą Wam poczuć się bardziej komfortowo na parkiecie.

Jak wygląda kurs? To w dużej mierze zależy od Państwa Młodych. Czy macie już wybraną piosenkę? Czy wiecie, jaki taniec chcecie tańczyć? Nauczyciel na początku zapyta Was o preferencje, a następnie stworzy taki tok nauki, żeby dopasować Wasze oczekiwania do umiejętności, kondycji i możliwości.

jak przygotować się do pierwszego tańca?

Utwory na pierwszy taniec – jakie są najlepsze, a jakich unikać?

Jeśli nie macie Waszej wspólnej, ukochanej piosenki, wybór utworu na pierwszy taniec może spędzać sen z powiek. Z jednej strony, musi on spełniać wymagania weselne, czyli opowiadać o szczęśliwej, spełnionej miłości, a z drugiej zaś pasować do rodzaju tańca, który wybraliście.

Chcemy ułatwić Wam zadanie. Poniżej przedstawiamy top najpiękniejszych piosenek na pierwszy taniec.

Jessie Ware – „Say You Love Me”

John Legend – „All of Me”

Norah Jones – „Come Away With Me”

Ed Sheeran – „Thinking Out Loud”

Eva Cassidy – „What A Wonderful World”

Christina Perri – „A Thousand Years”

Ed Sheeran – „Perfect”

Nie zapomnijcie, żeby zwrócić uwagę na tekst piosenki. Popularne „Windą do nieba” to najgorszy wybór! Utwór opowiada o nieszczęśliwym zakochaniu Panny Młodej.

Pierwszy taniec to niewątpliwie stresująca chwila, ale jeśli dobrze się do niego przygotujecie, nie będziecie musieli się martwić. Pamiętajcie, że żaden z gości nie przychodzi po to, by ocenić Wasze umiejętności taneczne. Wszyscy bliscy będą spoglądać na Was ze wzruszeniem i zachwytem. Zaraz po pierwszym tańcu zaproście ich do wspólnej zabawy i cieszcie się pierwszymi godzinami małżeństwa.