Upięcie ślubne szyte na miarę – porady stylistki fryzur!

Hej! Dziś poruszamy dla Was temat bardzo ważny, jakim niewątpliwie jest fryzura ślubna. Początkowo pomyślałem aby poprosić naszą zaprzyjaźnioną stylistkę o tekst w formie „trendy w upięciach ślubnych 2018”, ale Dominika, która napisała poniższy wpis szybko wyprostowała mnie, że nie można sztywno pisać o trendach, bo później każda z Was będzie chciała  mieć fryzurę ślubną zgodną z modą, a w rzeczywistości upięcie ślubne powinno być dobrane indywidualnie do urody, sukni ślubnej, a nawet bukietu czy wystroju sali. Po wysłuchaniu argumentów Miśki pomyślałem: „Dominika to prawdziwa specjalista, artystka w swoim fachu, zna się jak nikt inny”. Poniżej wpis o którym mowa, autorstwa Dominiki „Miśki”, współwłaścicielki salonu The Fame. Zapraszamy!

UPIĘCIE ŚLUBNE SZYTE NA MIARĘ

To , że w ten jeden… jedyny… wyjątkowy… wymarzony dzień chcesz wyglądać najlepiej w całej galaktyce jest OCZYWISTE i zupełnie naturalne. Żeby tak się stało musisz dopilnować wielu rzeczy i dopiąć masę tematów. Jednym z nich są WŁOSY. I jest to temat zaraz po sukience (no i może doborze partnera ;)) NAJWAŻNIEJSZY. Pamiętaj, że Twoja fryzura to jedna z najbardziej definiujących Cię rzeczy. Gdy opisujesz kogoś, kogo widziałaś przelotem i nie znasz imienia tegoż osobnika używasz zazwyczaj sformułowania „Ta niska blondynka” lub „Ten rudy w okularach”. Nie jest tak? Jasne, że jest! Dlatego jeszcze raz podkreślam- dobór fryzury jest bardzo istotny i należy go trzy razy przemyśleć!

Cóż my- kobiety robimy w pierwszej kolejności, aby wybrać idealną stylizację na ten wielki dzień? Pytamy o poradę Ciocię Pinterest i Wujka Google’a :). I nie ma w tym nic złego! (dopóki nie damy się zwariować ;)). Nie sugerowałabym się do końca szeroko pojętymi „TRENDAMI”, ponieważ w tym wypadku są one mocno naciągane i ciut przereklamowane. To, że np. Pippa Middleton wyglądała zjawiskowo w gładkim, niskim upięciu z warkoczem i diademem nie oznacza, że Ty również będziesz wyglądała w nim jak milion dolców (a przecież nie rozmieniamy się na drobne! ^^). Pamiętaj, że jesteś TOTALNIE WYJĄTKOWA i takie właśnie powinno być Twoje upięcie ślubne!

Źródło: fotolia.pl

Jest wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy tworzeniu fryzury ślubnej. Jest również wiele niepisanych zasad, których należy przestrzegać (albo i nie! A co nam zrobią?! ;)) ale o tym później. Przede wszystkim jest to TWÓJ dzień i to TY masz czuć się dobrze, komfortowo i po prostu najpiękniej na świecie:). Nigdy, ale to przenigdy nie daj sobie zrobić czegoś, co Cię ogranicza, bądź powoduje, że nie czujesz się sobą. Nie mówię oczywiście o tym, żeby pozostać całkowicie w strefie komfortu i nie próbować nowych rzeczy. Może się okazać, że całe życie nosisz rozpuszczone włosy, a świetnie wyglądasz w upięciu! Od tego właśnie są fryzury próbne. I błagam… idź na tę próbę. I dla Twojego świętego spokoju i dla świętego spokoju Twojego fryzjera. Dzięki temu:

  • możesz przetestować nowe rzeczy
  • sprawdzić kreatywność swojego stylisty
  • uzyskać pomoc w doborze stylizacji (nie tylko włosów, ale również akcesoriów, czy nawet biżuterii)
  • w dniu ślubu masz spokojną głowę (dosłownie i w przenośni ;)).

Na czym polega upięcie ślubne szyte na miarę?

Na czym polega „szycie upięcia na miarę”? A no właśnie na tym, żeby było ono dedykowane specjalnie dla Ciebie. Dobry fryzjer, to taki, który ma bardzo rozbudowaną wyobraźnie przestrzenną. Weźmie pod uwagę wszelkie aspekty i stworzy w swojej głowie projekt, który następnie zrealizuje z Twoich włosów. Liczy się dosłownie wszystko: morfologia twarzy, sylwetka, suknia, biżuteria, to, czy jest welon, czy też nie, ale również to, jaki jest motyw przewodni wesela, czy nawet kwiaty na stole. Dlatego na fryzurę próbną radzę wybrać się nie wcześniej niż miesiąc przed ślubem (wybrać się, a nie zapisać – zapisujemy się dużo wcześniej ;)). Wtedy wiemy już dokładnie jak będzie wyglądał rozkład jazdy i możemy zasypać swojego ukochanego, fantastycznego, najcudowniejszego na świecie, znoszącego naszą niezdrową ekscytację stylistę mnóstwem informacji (a my uwielbiamy szczególiki ^^). Warto zabrać ze sobą zdjęcia sukienki i fryzur, które nam się podobają (to zawsze ułatwia życie i pomaga nam lepiej się poznać :)).

upięcie ślubne

Źródło: fotolia.pl

upięcie na ślub

Źródło: fotolia.pl

ZASADY, KTÓRYCH NALEŻY PRZESTRZEGAĆ PLANUJĄC UPIĘCIE ŚLUBNE:

  1. Jeśli masz mocno zabudowaną suknię z przodu, powinnaś wziąć pod uwagę upięcie ślubne (najlepiej nie za nisko), ponieważ wyciąga nam ono szyję i nie skraca sylwetki.
  2. Jeśli masz mocno wycięty dekolt możesz pomyśleć o półupięciu lub asymetrii, ponieważ delikatnie opadające na ciało kosmyki włosów wyglądają całkiem sexy ;).
  3. Jeśli Twoja sukienka ma odkryte ramiona, tak jak wyżej można pomyśleć o czymś asymetrycznym, lub w ogóle o rozpuszczonych włosach (choć osobiście nie jestem fanką zwykłych loków w dzień ślubu). Unikałabym jednak bardzo wysokich upięć abyś nie wyglądała zbyt „goło”
  4. Jeśli natomiast Ty jesteś fanką rozpuszczonych włosów to musisz pamiętać, że może Ci być gorąco! Całą noc tańczysz i chcąc nie chcąc poci ci się ciało. Włosy się moczą i przyklejają dosłownie wszędzie, co wpływa na trwałość fryzury.
  5. Jeśli masz długie, wiszące kolczyki nie zasłaniaj ich zbyt dużą ilością włosów. Daj im robić robotę 😉
  6. Jeśli masz odstające uszy, wcale nie jesteś skazana na rozpuszczone włosy- jest mnóstwo upięć, które zasłonią to, co trzeba 😉

Itd., itp… Można by wymieniać godzinami, ale pamiętaj, że zasady są po to, żeby je łamać ;). Dobry fryzjer pomoże Ci dobrać tę jedyną i niepowtarzalną stylizację specjalnie dla Ciebie :). Mamy nadzieję, że powyższy tekst, choć trochę pozwoli Wam trzeźwo i przytomnie spojrzeć na kwestię doboru fryzury ślubnej. Gdybyście miały wątpliwości czy pytania, lub chciały umówić się na „próbne czesanie” odzywajcie się do Miśki, tymczasem do przeczytania w następnym artykule który jest już w fazie przygotowania;)

Autorka tekstu: Stylistka fryzur Dominika „Miśka”, współwłaścicielka salonu The Fame, mieszczącego się w Kaliszu przy ul. Polnej 63.

Więcej zdjęć ślubnych do obejrzenia na naszej stronie www.