Konsultantka ślubna Kalisz- na czym polega praca wedding plannera?

Konsultant ślubny Kalisz

Cześć! Jako fotograf zastanawiam się często dlaczego w naszym rodzimym mieście- Kaliszu i okolicach (Ostrowie Wielkopolskim, Koninie i całej południowej Wielkopolsce) tak mało popularne jest organizowanie ślubów i przyjęć weselnych przy udziale konsultantki ślubnej, czyli wedding plannera. Może dlatego, że konsultantka ślubna jako zawód, jest jeszcze słabo poznany i nie ma zbyt wielu tego typu firm, które chciałby by edukować przyszłe Pary Młode i opowiadać na czym ta praca polega, o zaletach i korzyściach płynących z takiej współpracy. Dlatego pomyślałem, że warto przybliżyć nieco temat usług świadczonych przez wedding plannera i do napisania tego artykułu zaprosiłem specjalistkę, która zna się na rzeczy i której prace bardzo mi się podobają. Do przeczytania tego artykułu zaprasza Olga Dyrda, czyli Pani od Ślubu– wedding planner, konsultant ślubny i dekoratorka, prawdziwa specjalista w swoim fachu:)

konsultant ślubny kalisz

Konsultantka ślubna – zbędny luksus czy nowy standard?

Profesja konsultantów ślubnych, inaczej wedding plannerów, jest wciąż dość nowa na polskim rynku. Choć ich popularność rośnie, Polsce wciąż daleko do, powiedzmy, Stanów Zjednoczonych, gdzie według badań nawet co 3 ślub organizowany jest z ich pomocą. Z roku na rok jednak obserwuję zmiany wśród moich Par i coraz częściej mają oni do moich usług odmienne podejście niż widziałam jeszcze dwa czy trzy lata temu. Wedding planner przestaje być luksusem, a zaczyna być normalną usługą, jedną z wielu w pakiecie usług ślubnych. Kim więc jest konsultantka ślubna i na czym polega jej praca? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

Konsultantka ślubna- Czas cenniejszy niż złoto

Organizacja ślubu i wesela to przede wszystkim długie godziny spędzone na researchu, planowaniu, myśleniu i dzwonieniu. Pary coraz częściej decydują się na wedding plannera, bo szkoda im po prostu czasu. Czym bliżej wesela, tym więcej rzeczy trzeba załatwić. Odwiedzanie urzędów czy przymiarki sukni lub garnituru i tak każda Para Młoda musi zaliczyć sama, ewentualnie w towarzystwie konsultanta. Jest jednak część spraw, które taki specjalista będzie mógł załatwić samodzielnie, oszczędzając nas mnóstwa zachodu i energii a przede wszystkim czasu.

wedding planner kalisz

Wedding planner- Sprawdzone kontakty

Kto lepiej zna rynek ślubny niż osoba która pracuje na nim od lat? Doświadczony wedding planner ma całą bazę sprawdzonych kontaktów do polecenia Parom Młodym. Nie trzeba się zastanawiać na jakim poziomie będzie wykonana dana usługa, bo mamy pewność że na pewno będzie on bardzo dobry. Konsultant ślubny znajdzie usługodawców, którzy spełnią oczekiwania Pary Młodej i ich nie zawiodą. Nie będzie też trwonił niepotrzebnie czasu na rozmowy z niesprawdzonymi i niepewnymi podwykonawcami, bo poleca tylko tych najlepszych.

Know how konsultanta ślubnego

Pary Młode często nie wiedzą od czego zacząć, jak się zabrać za planowanie wesela i jego budżetu, co kiedy zrobić, z jakim wyprzedzeniem. Czasami doskwiera im tez brak pomysłu na temat przewodni czy styl wesela, a nawet na swój wizerunek. Wedding planner ma olbrzymią wiedzę i doświadczenie, wie dokładnie co trzeba zrobić, w jakiej kolejności i swoim klientom ta wiedzę zapewnia, przekazując im szczegółowy harmonogram prac. Ma też mnóstwo pomysłów, ponieważ śledzi światowe trendy w dekoracjach i modzie ślubnej, na pewno opracuje unikalną koncepcje kreatywną dla każdej Pary Młodej i doradzi w kwestiach wizerunkowych. Konsultantka ślubna oszacuje też szczegółowo budżet weselny, zaopiniuje umowy z podwykonawcami i wskaże pomocne rozwiązania każdego ślubnego problemu.

Pomocna dłoń wedding plannera

W dzisiejszych czasach Pary Młode coraz częściej zostają ze ślubem całkiem same – bez pomocy osób najbliższych. Kiedyś ślub był wydarzeniem rodzinnym, w którego organizacje angażowały się całe pokolenia. Teraz Pary Młode mieszkają daleko od swoich bliskich, a znajomi nie mają czasu by im pomóc. Gdy nieubłaganie zbliża się data ślubu, lista rzeczy do załatwienia się piętrzy i wtedy naprawdę każdemu przyda się pomoc. Profesjonalna wedding plannerka służy swoja wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie przygotowań ślubnych, jest ogromnym wsparciem dla Pary Młodej także w dniu ślubu i wesela.

konsultantka ślubna w kaliszu

Wesele zapięte na ostatni guzik

Coraz częściej zdarzają się też klienci, którzy po prostu nie lubią zostawiać niczego przypadkowi. Chcą by ich wesele było najbardziej idealnie zaplanowane, jak to tylko możliwe. Wynajęcie konsultantki ślubnej to dla takich osób najlepsze wyjście. Ona nie tylko wszystko zaplanuje, ale także dopilnuje by samo wesele przebiegało zgodnie z ustalonym scenariuszem i nie dopuści do wielu potencjalnych wpadek.

Dla konsultantki ślubnej nie ma rzeczy niemożliwych

Wynajęcie konsultantki ślubnej to też doskonały pomysł jeśli chcemy na naszym weselu zorganizować coś specjalnego i niebanalnego. Jeśli mamy pomysł tak zakręcony i nietypowy, że nawet nie wiemy jak do tego podejść, a jego realizacja na pierwszy rzut oka, wydaje się mało prawdopodobna, konsultantka ślubna prawie na pewno sobie z tym zadaniem poradzi.
Każda Para decydując się na ślub powinna się zastanowić nad tym, na ile ceni swój czas i energię i czy na pewno nie potrzebuje pomocy przy organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia jakim jest wesele. Cena za wynajęcie wedding plannera do kompleksowej organizacji ślubu waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, czasem jest uzależniona od budżetu całego wesela, a czasem od zakresu usług jakich oczekujemy od konsultanta. Warto jednak wspomnieć, że konsultant ślubny często ma preferencyjne ceny u swoich sprawdzonych podwykonawców i Młodzi z racji z współpracy z wedding plannerem mogą liczyć na rabaty u tych usługodawców.

Mam nadzieję, że powyższy tekst okazał się dla Was ciekawą i wartościową lekturą i Kalisz otworzy się na współpracę z konsultantami ślubnymi i wedding plannerami bo naprawdę warto!

Olga Dyrda- konsultant ślubny (Instagram, Facebook, www)

Zdjęcia Oldze zrobiła Justyna Zduńczyk:)

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *