Najmodniejsze trendy dekoracyjne na ślub i wesele w nadchodzącym sezonie!

Każda z par młodych marzy o tym, żeby dzień ślubu był tym najpiękniejszym, jedynym w swoim rodzaju dniem w życiu! Przygotowania do niego trwają zazwyczaj dłuższy czas. Data wyznaczona, wyśniona suknia ślubna już czeka na pierwsze poprawki, idealne buty kupione i goście zaproszeni. W ferworze przygotowań ślubnych i wielu spraw do załatwienia, umknąć mogą detale. A to właśnie one sprawiają, że ten dzień jest wyjątkowy, inny niż wszystkie.

Te szczegóły i niuanse, bez których oczywiście ślub i wesele mogłyby się odbyć, to między innymi dekoracje. To dzięki nim uroczystość organizowana jest w określonym klimacie, a goście bez trudu potrafią zapamiętać uroczystość na długo.

Jakie dekoracje są najmodniejsze?

Hitem ostatnich sezonów jest organizowanie ślubu i wesela w konkretnym stylu. Może to być na przykład styl boho czy rustykalny, albo klasyczny i elegancki. Niektóre pary młode wybierają też określone kolory przewodnie ślubu i wesela, które widoczne są zarówno w drobnych akcentach, jak i w wielkoformatowych dekoracjach. Jeśli wybierzecie dominujący kolor złoty, możecie być pewni, że wasze wesele będzie na topie. Dodatkowo, podkreślicie styl i elegancję tego wydarzenia.

Złoto może być widoczne w małych dodatkach, jak na przykład wstążki na ławkach w kościele, złote ornamenty i wreszcie biżuteria podkreślająca urodę panny młodej. Urokliwym, dodającym kropki nad i akcentem, jest poszetka pana młodego. Alternatywą dla złotego może być piękna miedź lub metaliczne srebro, które w połączeniu z kryształami stworzy wspaniały klimat uroczystości.

Do metalicznych kolorów doskonale pasują inne intensywne barwy, na przykład granat, ciemna butelkowa zieleń, czy pastelowe propozycje – pudrowy róż lub błękit. Wszystko zależy od tego, czy wesele ma być eleganckie czy bardziej romantyczne. To wy decydujecie! 🙂

Od czego zacząć?

Przygotowując dekoracje na wesele warto zacząć przede wszystkim od sporządzenia listy pomysłów i inspiracji oraz ustalenia budżetu. Jeśli już wybierzecie wymarzony kolor lub szczególny motyw kojarzący się z wami, przygotujcie spis elementów, jakie warto spersonalizować. Może to być sala weselna, nakrycia stołu, specjalne krzesła lub ich pokrycia, oświetlenie, dekoracje kwiatowe, a także wasze stroje. W tej samej konwencji warto utrzymać także zaproszenia ślubne i prezenty dla uczestników wesela. Wtedy wszystko będzie oryginalne, spójne i przede wszystkim… wasze!

Oczywiście przygotowanie odpowiednich dekoracji jest kosztowne. Można jednak te wydatki sprytnie ograniczyć. Wiele rzeczy jesteście w stanie wykonać sami kupując materiały papiernicze, a także współpracując z kwiaciarnią i salą, w której odbywa się wesele. Warto zaangażować w wykonanie poszczególnych elementów rodziców, świadków i druhny. Dzięki temu wy będziecie mieli trochę więcej czasu na inne sprawy, a bliscy poczują, że współtworzą z wami ten niesamowity dzień! Wasi rodzice mogą na przykład pomóc w dekorowaniu samochodu i wykonaniu pamiątkowych prezentów dla gości. W ten sposób będą mieli okazję, by na spokojnie, przy ciekawym zadaniu, porozmawiać o emocjach towarzyszących przygotowaniom do tego wielkiego wydarzenia. Druhny z kolei mogą wspólnie poplotkować przy nastrojowej muzyce, przygotowując wieczorami dekoracje na salę weselną.

Profesjonalne dekoracje – czy warto?

Jeśli wasz budżet na to pozwala, warto do pewnych prac zaangażować specjalistów, którzy profesjonalnie zajmą się dekorowaniem sali i kościoła. Nie wszystko bez trudu można wykonać samodzielnie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie poszczególnych elementów wystroju – ścianki weselnej, samochodu, a nawet krzeseł i zastawy weselnej pasujących do klimatu uroczystości. Te i wiele innych doskonałych ofert specjalistów prezentuje portal ślubny Wesele z klasą. Dzięki zleceniu niektórych zadań, wy nie będziecie mieć wszystkiego na głowie, a zyskacie pewność, że będzie pięknie. Szukając odpowiedniego usługodawcy, wystarczy dobrze sprecyzować oczekiwania, obejrzeć przykładowe dekoracje i przeczytać rekomendacje innych par.

Wybór motywu przewodniego ślubu i wesela, a także zorganizowanie pięknych dekoracji sprawia, że wydarzenie nabiera charakteru. Czasem niewielkim wysiłkiem można sprawić, że będzie naprawdę wyjątkowo! Ten niepowtarzalny nastrój udzieli się wszystkim gościom i zostanie w ich pamięci na długo. Miło będzie również wspominać go oglądając fotografie, teledysk ślubny i pamiątki z wesela. Dekoracje można przygotować samodzielnie, z pomocą bliskich lub zatrudnić specjalistów. Zatem, do dzieła! 🙂

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.