Wesele z dziećmi czy bez?

Cześć! Dzisiaj chcieliśmy poruszyć istotny w kontekście organizacji wesela temat jakim jest obecność dzieci na weselu. To odwieczny dylemat Młodej Pary i choć tendencje są różne, faktem jest, że coraz więcej poświęca się temu zagadnieniu uwagi. Jaka więc jest odpowiedź na pytanie czy zapraszać na wesele z dziećmi czy bez?

Część Par decyduje się na wesele z dziećmi, inne natomiast zapraszają pociechy dopiero drugiego dnia na uroczystość poprawin. Decyzję przyszli małżonkowie podejmują wedle własnych przekonań i należy to uszanować, bo to w końcu jeden z najważniejszych dni w ich życiu, który naszym zdaniem powinien wyglądać właśnie tak jak sobie wymarzą.

Z naszych doświadczeń wynika, że zdecydowana większość wesel odbywa się bez obecności dzieci, choć oczywiście zdarzają się też imprezy z najmłodszymi członkami rodziny. Część Par zapraszając na wesele pozostawia wybór rodzicom prosząc o potwierdzenie obecności dziecka na kilka tygodni przed ślubem. Jest to naszym zdaniem dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy wesele odbywa się bez poprawin.

Wesele z dziećmi- Co zrobić by najmłodsi się nie nudzili?

Niezależnie od tego, czy najmłodsi uczestnicy zapraszani są na przyjęcie weselne czy na uroczystość poprawin Para Młoda staje przed kolejnym dylematem – W jaki sposób zorganizować czas dzieciom, by rodzice mogli się spokojnie bawić, a pociechy się nie nudziły?

Coraz częściej praktykuje się wynajem animatorów, którzy wypełnią dzieciom czas różnorodnymi aktywnościami, tym samym pozwalając dorosłym na swobodę podczas przyjęcia. Na rynku jest wiele firm, które zajmują się animacją czasu wolnego, jednakże zawsze warto sprawdzić jakie mają doświadczenie i zasięgnąć opinii innych, by mieć pewność, że wszystko się super uda.

O zabawach i animacjach dla dzieci na weselu kilka słów napisała nasza przesympatyczna znajoma Natalia, właścicielka firmy Uciechowo z którą często współpracujemy i podziwiamy za podejście do dzieci, profesjonalizm, uśmiech i empatię:)

Zabawy dla dzieci na weselu- Co się sprawdza?

Wachlarz propozycji zabaw oraz atrakcji dla dzieci jest bardzo duży. Nasi klienci najczęściej wybierają pakiet zawierający zabawy taneczne, sportowe, integracyjne, jak również zabawy z chustą animacyjną oraz modelowaniem balonów. Dużą popularnością cieszą się także animacje cyrkowe, podczas których dzieciaki próbują swoich sił m.in. w chodzeniu na szczudłach, kręceniu talerzami czy żonglowaniu chustkami. Oba pakiety idealnie sprawdzają się podczas imprezy weselnej.

Każde działanie wzbogacić można dodatkowymi atrakcjami np. w postaci pokazu dużych baniek mydlanych, zamykania dzieci w bańkach, dmuchanego zamku, wizyty bajkowej maskotki, występu iluzjonisty czy też kreatywnego działania plastycznego, którego finałem jest stworzenie przez dzieci prezentu dla Nowożeńców.

Fajnie sprawdza się też Kącik Malucha – specjalnie zorganizowane miejsce dla pociech, które wyposażone jest w gry, zabawki, wielkoformatowe klocki oraz poduchy i mebelki do działań plastycznych. Kącik taki może być zaaranżowany na czas trwania całej imprezy, dzięki czemu dzieci mogą się w nim bawić, kiedy tylko mają na to ochotę.

Propozycji i pomysłów na działania z najmłodszymi podczas przyjęcia weselnego jest bardzo dużo. Grunt by były sprawiały one frajdę i wywoływały uśmiechy na twarzach dzieci, bo o to głównie chodzi 🙂

Tradycyjnie zapraszamy do czytania innych artykułów na naszym blogu poruszającym tematykę ślubną.

Dodaj swoją opinię

Dodaj komentarz

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *