Blog ślubny – ruszamy z blogiem o tematyce ślubnej!

Konfucjusz mawiał, że jeśli wybierzesz pracę, którą kochasz, to nie przepracujesz ani jednego dnia. My, czyli zespół Glamour, jesteśmy przykładem na to, że pasja rzeczywiście może iść w parze z pracą. Miło nam powitać Cię na blogu ślubnym naszej marki. Tym pierwszym powitalnym wpisem chcemy opowiedzieć kilka słów o sobie oraz o naszym zawodzie, dzięki któremu spełniamy się na co dzień. Napiszemy również, dlaczego zdecydowaliśmy się prowadzić blog ślubny i jakie korzyści z tych treści będą płynąć dla Ciebie. Zaczynamy :).

blog ślubny
ślubny blog

Blog ślubny – kilka słów o nas

Michał i Maciej- Studio fotografii i filmu Glamour tworzymy wspólnie od kilku lat. Prywatnie jesteśmy przyjaciółmi, co pozytywnie przekłada się na nasze porozumienie. W zawodzie fotografa i filmowca ślubnego ceni się wrażliwość. My ją mamy. Nasz duet jest młody i energiczny, ale także doświadczony. Przez lata pracy zbudowaliśmy solidne portfolio i wypracowaliśmy własny, niepowtarzalny styl. Dzięki temu, że kochamy swoją pracę, zawsze podchodzimy do niej z dobrą energią i tą energię, uśmiech i spokój staramy się przekazywać naszym parom w dniu ślubu czy sesji plenerowej.

ślubne inspiracje blog
blog weselny
ślub i wesele blog

Blog ślubny – tworzenie reportaży ślubnych to nasza pasja

Zajmujemy się jedną z najtrudniejszych, ale też najbardziej satysfakcjonujących gałęzi fotografii i filmu. Fotograf ślubny powinien być wszechstronny, dużo widzieć, działać szybko ale nie chaotycznie, dostrzegać niezwykłości których nie dostrzeże nikt inny, łapać moment a nie tylko dokumentować to co dostrzegalne dla wszystkich. Naszą ulubioną częścią pracy jest tworzenie historii. Jedno, dwa czy trzy piękne ujęcia stanowią niezwykłą pamiątkę (czasem takie trzy dobre zdjęcia mogą być dziełem przypadku), ale to przemyślany i spójny reportaż ślubny jest prawdziwą sztuką i sprawia, że wszystkie wspomnienia zostają zachowane i uporządkowane, pokazane w sposób niezwykły z odpowiednią narracją i stopniowaniem napięcia. Każda chwila ma swoje miejsce w reportażu i odbicie na zdjęciu czy filmie. Z tych kadrów układamy autentyczne historie. Tutaj już nie ma miejsca na przypadek.

blog o ślubach

Szukamy najpiękniejszych kadrów

Być może wiesz i widzisz, że każdy z fotografów i filmowców ma swój styl. Wypracowanie go zajmuje lata oraz tysiące zrobionych ujęć. Różni nas wykorzystywany sprzęt czy sposób obróbki, ale najważniejsza rzecz wydarza się pomiędzy fotografem, aparatem oraz osobą fotografowaną. Dobre ujęcie to nie tylko dobry sprzęt, choć oczywiście takiego używamy, ale niepowtarzalna atmosfera, która w danym miejscu się wytwarza. Odpowiedni moment, umiejętne spojrzenie na całe wydarzenie i wybranie tego jednego kadru, który będzie najpiękniejszy. Właśnie to jest definicja naszego stylu: szukamy autentycznych ujęć, od których bije radość, uśmiech, dynamika, wzruszenie oraz klasa. Nie zależy nam na gonieniu trendów i uleganiu chwilowym modom. Uważamy, że najważniejsze dzieje się tu i teraz. Wystarczy to zobaczyć i skierować odpowiednio obiektyw.

blog o ślubach i weselach
portal ślubny blog

O czym będzie blog ślubny Glamour?

Już nas znasz, wiesz, jakimi jesteśmy fotografami i filmowcami, oraz na co kładziemy największy nacisk w naszej pracy. Teraz czas przejść do sedna sprawy: będziemy prowadzić blog ślubny! Spotykamy się z dziesiątkami Młodych Par i rozumiemy, że reportaże ślubne to tylko wierzchołek spraw, o jakich trzeba pomyśleć przed ślubem. Na swojej liście rzeczy do zrobienia macie mnóstwo zadań do odhaczenia: od wyboru zaproszeń, przez zarezerwowanie sali, aż po zakup obrączek. Jako stali bywalcy wesel i znawcy branży chcemy Wam w tym pomóc. Będziemy dzielić się naszym doświadczeniem oraz rzeczami, które zaobserwowaliśmy przez ostatnie lata prowadzenia biznesu ślubnego. Każdy post na blogu będzie dotyczył jednego zagadnienia związanego z organizacją tego najważniejszego dla Was dnia. Znajdziecie tu porady i wskazówki, dzięki którym planowanie i podejmowanie decyzji pójdzie Wam dużo sprawniej. Co jakiś czas pojawią się nasze realizacje- zdjęcia i teledyski ślubne.

Już teraz gorąco zapraszamy do przeczytania poradnika „Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego„, „Upięcie ślubne szyte na miarę – porady stylistki fryzur!„, „Zadbaj o swoje ciało! Jak schudnąć przed ślubem?” i wiele innych! Zapraszamy również do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku i Instagramie!

blog o weselach
poradnik ślubny blog

Gdzie nas znaleźć?

Mieszkamy w Kaliszu, ale jesteśmy dostępni w całej Polsce, jak i poza granicami kraju. Mieliśmy już przyjemność robić reportaże ślubów w Toruniu, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście, Berlinie, Amsterdamie czy Pradze, również w Irlandii. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a porozmawiamy o terminie i miejscu uroczystości. Już teraz zapraszamy Cię na kolejne posty :). Jeśli masz wątpliwości i pytania związane z organizacją ślubu, podziel się nimi z nami. Postaramy się odpowiedzieć w formie wpisu na blogu.